Image module

Rodzaje rzęs

Istnieją dwa podstawowe rodzaje rzęs:
naturalne oraz syntetyczne.

Naturalne – jak sama nazwa wskazuje – wykonane są z surowców pochodzenia naturalnego, z czego najpopularniejszym rodzajem jest włosie norek. Nie jedynym, oczywiście – producenci oferują również włosy choćby konia, nie mniej jednak te używane są głównie do wytworzenia rzęs na pasku.

Syntetyczne (do których zaliczają się sławetne jedwabne lub kaszmirowe) tworzone są z niczego innego, jak włókien poliestrowych.

Zapomnijmy o istnieniu rzęs naturalnych jedwabnych i kaszmirowych – zarówno jeden i drugi materiał wchodzi w reakcję egzotermiczną (emitującą ciepło) z klejem, w związku z czym jego wykorzystywanie do produkcji rzęs jest niemożliwe; oba materiały zareagowałyby zmianą formy lub wręcz roztopieniem. Ponadto – są to na tyle delikatne wytwory, że wykonanie z nich rzęs przeznaczonych do stylizacji byłoby zwyczajnie niemożliwe.

Skąd więc ta krążąca od tylu lat legenda?
Wywodzi się ona z międzynarodowego nazewnictwa – aby odróżnić oferowane rzęsy producenci nadali im nazwy własne, min.:
• mink (z ang. norka)
• silk (z ang. jedwab)
• cashmere (z ang. kaszmir).
Te ostatnie to stosunkowo świeży na rynku produkt, który stał się przełomowym dzięki zmienionej formie. Niestety – ich nazewnictwo to w dalszym ciągu nazwa własna, nie realny skład.
Dlaczego rzęsy mink są takowymi mianowane, skoro nie są prawdziwymi norkami? Ich nazwa nawiązuje do cech, które syntetyczny odpowiednik miał odzwierciedlać – przede wszystkim głęboką czerń, większą elastyczność i budowę włosa. Te – w porównaniu do rzęs silk – powinien cechować lżejszy, subtelniejszy połysk oraz nieco zmieniona, lżejsza struktura. Naturalne rzęsy z norki bardzo łatwo odróżnić od ich ekwiwalentów – nie są idealnie wyprofilowane, a każda rzęsa może być różnej grubości i długości.
Źródło: https://lashartistry.pl/

Image module

Mycie sztucznych rzęs - obowiązkowo!

Między brzegiem powieki a stykiem rzęsy sztucznej z naturalną zbierają się zanieczyszczenia czyli: osady z wydzieliny gruczołowej, resztki maści, skrystalizowanych kropli do oczu, martwy naskórek, resztki makijażu, zanieczyszczenia ze środowiska.
Aby uniknąć stanów zapalnych, chorób oczu czy wręcz pasożyta oka zwanego „nużeńcem” obowiązkowo dbamy o higienę sztucznych rzęs!
Myjemy rzęsy codziennie specjalnym szamponem do rzęs, spłukujemy czystą wodą a jej nadmiar odciskamy na chusteczce. Ot co! W ten sposób unikniemy nie tylko różnych chorób ale sprawimy że aplikacja będzie bardziej trwała i puszysta. Niemyte rzęsy sklejają się w słupki, wyglądając nieestetycznie a aplikacje służą nam krócej, ponieważ każdy tłuszcz zalegający na rzęsach działa negatywnie na wiązanie kleju.

Wypadanie rzęs

Cykl życia naszych rzęs trwa średnio 60-90 dni.
Dziennie wypadają średnio 3-4 rzęsy naturalne, zatem po 10 dniach jest to 30-40, a po 20 dniach 60-80 rzęs.
W miejsce utraconej rzęsy pojawia się kolejna delikatna baby lashes, jednak założona aplikacja zaczyna się przerzedzać. Aby wyglądała estetycznie i upiększała, a nie szpeciła oczy warto uzupełniać aplikację średnio co 3 tygodnie.

Zapraszam

do kontaktu i korzystania z moich usług